Ninova Aquapark (Bursa)

Ninova Aquapark’ta Eğlenceli Bir Gün Geçirdik!

Bursa’da su parkları zaten toplasan üçü geçmez. Kaldı ki Bursa kış turizmine katkıda bulunan en önemli şehirlerden biri olduğu gibi, üzerine düşülse aynı önemi yaz turizmi için de sağlayan bir şehir olabilir.

Denize kıyısı olan üç ilçesi mevcut. Bunlar Mudanya, Karacabey, Gemlik ilçeleri. Mudanya ve Gemlik nedense sahilleri betonla doldurup kordon yapmak için sürekli çalışıyor. Karacabey ilçesinde ise sahil olduğu gibi kum ve belediye her sene özellikle kum döküyor. Bu konuda Karacabey Belediyesini gerçekten tebrik ediyorum.

Hatta ek olarak, Karacabey sahiline bir otel ve turizmi canlandıracak mekanların yapılacağını yıllar öncesinde bir haber sitesinde okumuştum. Büyük ihtimal Bursa’nın dördüncü ve en büyük su parkı da bu bölgede yapılacaktır.

Normalde içeriye iki ya da üç erkek gidince içeriye almıyorlar. Tabi sezon sonu olduğu için Ninova Aquapark’a kardeşimle gittik.

İçeride yemek ve içecek fiyatları normalinin 3-4 katı ve dışarıdan hiç bir şekilde yiyecek veya içecek sokamıyorsunuz. Lezzet olarak gerçekten de yemekler aşırı kötü. Siz, siz olun önce karnınızı doyurun ve cebinize biraz fazla para koyup öyle gidin. Tabi içecek konusunda yapılacak bir şey yok, almak zorundasınız.

Kaydırakların bir bölümü belli saatlerde çalışıyor. Daha sonra diğerleri açılıyor. Duşlar ve tuvaletler gerçekten rezil bir durumdaydı. Umarım bu sene sezon açılmadan tadilat yapılmıştır.

Açıkçası çok tavsiye eder miyim? Bilemedim şimdi… 🙂

Bursa’da yaşayıp, sıcaktan bunaldıysanız bir seferlik de olsa eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz…

 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası